,
close

Czy warto kupić owczarka niemieckiego?

 

Każdy kto chciałby mieć psa w swoim domu zastanawia się nad wyborem rasy, wzięciem pieska ze schroniska lub z hodowli psów rasowych. Bez względu na to jaką opcję się wybierze, należy zawsze pamiętać o tym, aby zapewnić psu możliwie jak najlepsze warunki do życia. Każda rasa ma inne potrzeby, dlatego decydując się na psiaka trzeba wziąć to pod uwagę i zastanowić się, czy będziemy w stanie zapewnić mu dobre miejsce do życia.

 

Owczarki niemieckie to psy wymagające dużej przestrzeni do życia oraz aktywnego spędzania czasu. Nie nadają się do mieszkania w bloku, lepiej czują się w domu z dużym ogrodem i opiekunem, który często będzie chodził z nimi na długie spacery. Sam ogród to za mało dla owczarka niemieckiego.

 

Owczarek niemiecki nie dość, że jest świetnym psem stróżującym, obronnym i towarzyskim, to jest też bardzo ładnym z wyglądu. Każda osoba, która chciałaby mieć pięknego psa, z którym czułaby się bezpiecznie, wybiera właśnie tę rasę.

 

Opiekunowie owczarków niemieckich przywiązują się do swoich psów, dostrzegają w nich potencjał i gdy pies odchodzi to decydują się ponownie na tę samą rasę, gdyż wiedzą już czego się mogą spodziewać po owczarku niemieckim.

 

Jeśli owczarek niemiecki ma być typowo rasowym psem należy dokonać zakupu poprzez zarejestrowaną hodowlę, gdyż tylko wtedy będzie pewność, iż ze szczeniaka wyrośnie rasowy owczarek niemiecki. Większość szczeniaków wygląda podobnie, ale z wiekiem każdy z nich zmienia się zarówno z wyglądu, jak i z charakteru, dlatego kupując szczeniaka owczarka niemieckiego z hodowli dostajemy gwarancję, iż wyrośnie z niego rasowy piesek zachowujący charakter i wygląd rasowego owczarka niemieckiego długowłosego lub krótkowłosego.

 

 DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.