,
close

WYSTAWY PSÓW RASOWYCH

 

Wystawy psów rasowych to idealna okazja do spotkań wśród hodowców i właścicieli psów oraz możliwość oceny swojego psa przez sędziego, który bierze pod uwagę wszystkie aspekty zbliżające konkretnego psa do wzorca rasy. Sędzia sprawdza wygląd psa, ale także takie aspekty jak poruszanie się, czy pełne uzębienie. Na wystawach psy dzieli się na grupy, a w każdej grupie wyznacza się klasy, które są uzależnione od wieku psów (klasa szczeniąt, juniorów, młodzieży, pośredniej, otwartej, weteranów). Datą decydującą o wieku psa jest dzień wystawienia. Istnieje również podział na klasy: użytkowe (pies posiada dodatkowo certyfikat użytkowości), championów (pies posiada tytuł championa lub interchampiona).

 

Wystawy psów rasowych dzieli się na wystawy krajowe oraz międzynarodowe, jak również klubowe i specjalistyczne. Na wystawach krajowych spotkać można głównie psy z kraju, natomiast wystawy międzynarodowe są to wystawy na większą skalę, gdyż na takich wystawach spotyka się psy z różnych krajów. Wystawy międzynarodowe są na ogół wśród hodowców psów rasowych bardziej wartościowe od wystaw krajowych ze względu na większą liczbę psów pochodzących z różnych krajów. Uzyskanie przez psa pierwszego miejsca i złotego medalu na wystawie międzynarodowej to doskonałe osiągnięcie hodowcy.

 

Do każdej wystawy psa należy przygotować- odpowiednia pielęgnacja oraz odpowiednie przygotowanie do zachowania na ringu.

 

WYSTAWY OWCZARKÓW NIEMIECKICH

 

Wystawy owczarków niemieckich to istne zawody pokazujące nie tylko doskonale zbudowane psy, ale także i wyćwiczone do biegu na ringu. Wystawa owczarka niemieckiego to nie tylko pokazanie owczarka przed sędzią i publicznością, ale także wykazanie się dobrą kondycją i wytrwałością. Wystawianie owczarków niemieckich różni się od wystawiania innych psów rasowych kilkakrotnym okrążaniem ringu, to nie tylko chodzenie z psem na linie, ale także intensywny bieg dookoła ringu. W ten pokazowy bieg zaangażowane są zazwyczaj min. 2 osoby- jedna osoba idąca z owczarkiem na ringu a druga biegająca i wołająca owczarka poza ringiem. Dzięki takiemu zachowaniu pies wysłuchuje i stara się odszukać osobę wołającą, którą zazwyczaj jest właściciel owczarka lub osoba bardzo bliska psu. Osoba wystawiająca owczarka niemieckiego musi skoordynować swoje ruchy z ruchami psa tak aby owczarek uzyskiwał najkorzystniejszą postawę uwidaczniającą jego najlepsze cechy zbliżające do wzorca rasy.  Bardzo wiele zależy od odpowiedniego „wystawiacza” – owczarek niemiecki, który idealnie prezentuje się w pozycji stojącej, może dzięki złemu „wystawianiu” pokazać swoje najgorsze cechy co spowoduje przejście na niższą pozycję i uzyskanie gorszego miejsca. Dlatego przed każdą wystawą psy są odpowiednio trenowane wraz z osobą wystawiającą. Być może niektórym osobom wydaje się, że wystawianie owczarka niemieckiego jest tak samo proste jak wystawianie psa innej rasy, jednak to tylko pozory. Hodowcy wiedzą jak ciężka to praca i ile wysiłku to kosztuje nie tylko psa, ale i właściciela.

 

Wystawy owczarków niemieckich są wystawami z liczniejszą liczbą psów w danej klasie. Dla każdego hodowcy wystawianie własnego psa jest bardzo emocjonujące i pasjonujące. Uzyskanie pierwszego miejsca i oceny doskonałej to świetne osiągnięcie dające możliwość do uzyskania innych certyfikatów oraz uprawnień do uzyskania tytułu reproduktora lub suki hodowlanej.

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.