,
close

Jak wybrać najlepszego weterynarza dla naszego owczarka niemieckiego?

 

Każdy właściciel psa pragnie, aby jego pies był zawsze zdrowy i w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Jednak są sytuacje, w których należy udać się do weterynarza w celu dokonania obowiązkowych szczepień i badań kontrolnych. Są to bardzo istotne aspekty posiadania czworonożnego przyjaciela. Może się również zdarzyć, iż piesek zachoruje, będzie czuł się źle i będzie po nim widać, że coś niedobrego się dzieje. Dlatego istotne jest, aby dokonać wyboru najlepszego weterynarza dla naszego pupila. 

 

Owczarki niemieckie są psami użytkowymi, stróżującymi i obronnymi- wymagają kontroli m.in. stawów biodrowych, uzębienia, gdyż te z wiekiem mogą zacząć sprawiać problemy zdrowotne. 

 

Czym kierować się przy wyborze weterynarza? Najlepiej opinią od znajomych, rzadziej opiniami wystawianymi w internecie, gdyż nie zawsze są zgodne z prawdą, a zazwyczaj jest też tak, że jeśli ktoś jest zadowolony z weterynarza to rzadko kiedy umieszcza pozytywną opinię, natomiast jeśli ktoś ma złe wspomnienia z wizytą u lekarza to od razu wpisuje negatywną opinię. Dlatego warto kierować się rozsądkiem i opinią znajomych, którzy korzystali już z opieki weterynaryjnej. 

 

 

Przy wyborze weterynarza warto zwrócić szczególną uwagę na:
  • wiedzę i doświadczenie weterynarza
  • przyjazne nastawienie weterynarza do psa
  • wyposażenie medyczne gabinetu
  • możliwość wykonania np. USG, RTG na miejscu
  • przyjazny i przystosowany do psa lokal
  • telefoniczna doraźna nocna pomoc 
  • lokalizację 

 

Wiedza i doświadczenie weterynarza to podstawa przy wyborze najlepszego, gdyż nawet najlepiej wyposażony gabinet bez doświadczonego weterynarza nie spełni swoich funkcji. Weterynarz powinien umieć dobrze zdiagnozować psa i wdrożyć odpowiednie leczenie/terapię. Tylko w ten sposób można pomóc owczarkowi niemieckiemu wrócić do zdrowia i pełni sił.

Owczarki niemieckie, tak jak i inne psy, niechętnie chodzą do weterynarza i już po przekroczeniu progu czują i wiedzą, że są w przychodni weterynaryjnej podświadomie się trzęsąc. Jest to dość specyficzny widok zwłaszcza jeśli chodzi o dużego psa. Istnieje przekonanie, iż duży owczarek niemiecki powinien być odważny i nie powinien się niczego bać, a przychodząc do weterynarza jego ciało zaczyna drżeć. Dlatego należy zwrócić uwagę czy weterynarz potrafi dobrze zająć się psem i zapewnić mu komfort psychiczny, tak aby pies się nie bał i dał się zbadać lub zaszczepić.

Przychodnia weterynaryjna, która jest odpowiednio wyposażona w sprzęt do wykonywania USG lub RTG to duże ułatwienie dla właścicieli owczarków niemieckich, które wymagają kontroli stawów biodrowych. Owczarki niemieckie z wiekiem zaczynają kuleć zwykle na tylne nogi/łapy- stąd należy wykonywać kontrolę stawów biodrowych, która potwierdzi dysplazję stawów. Dzięki temu możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia i terapii. A mając sprzęt na miejscu nie trzeba jeździć do innych przychodni i niepotrzebnie kolejny raz stresować psa.

 

To tylko niektóre aspekty brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniego weterynarza. Czasami dobrym sposobem jest metoda prób i błędów- chodzenie po różnych przychodniach weterynaryjnych do momentu wyboru najlepszej. Jest to jednak trochę stresujące dla psa, ale w efekcie końcowym można trafić na idealnego weterynarza, na którym można polegać w każdej sytuacji.

 

 

 DODAJ KOMENTARZ

DODANE: 29-08-2019
Aneta i Barry
Dobry weterynarz to podstawa- każdy właściciel psa o tym wie. Źle dobrany weterynarz zamiast pomóc może bardzo zaszkodzić psu stosując niewłaściwe diagnozy i leczenie.

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.