,
close

Pielęgnacja owczarka niemieckiego

 

Owczarek niemiecki to pies piękny z wyglądu i stabilny z charakteru. Ma wielu miłośników chcących prezentować się z nim na spacerach i wystawach, ale także czuć się bezpiecznie w jego towarzystwie. Istnieją różne odmiany owczarka różniące się długością włosa- krótkowłose i długowłose. Już jak sama nazwa wskazuje- owczarek niemiecki długowłosy posiada piękną, gęstą i długą sierść, natomiast owczarek niemiecki krótkowłosy może pochwalić się gęstą, zdecydowanie krótszą sierścią. 

 

Sierść owczarka niemieckiego ma różny odcień, dlatego też owczarki niemieckie dzielą się m.in. na czarne-podpalane, wilczaste, czarne. Owczarki niemieckie długowłose wymagają intensywniejszej pielęgnacji niż krótkowłose ze względu na ilość i długość sierści. 

Sierść owczarka niemieckiego wymaga regularnego szczotkowania, gdyż dzięki temu staje się ona gładka i lśniąca.

 

Do najważniejszych elementów pielęgnacji owczarka niemieckiego należą:
  • sierść
  • skóra
  • zęby
  • oczy
  • uszy
  • pazury

 

Zadbany pies to przede wszystkim zdrowy i szczęśliwy pies. Gdy owczarek jest zdrowy od razu widać to po jego wyglądzie- jego sierść jest gęsta, o intensywnej barwie, lśni się, jest miła w dotyku, a pies zadowolony.

Gdy tylko widać zmiany w wyglądzie to może to sugerować toczące się zmiany chorobowe, które warto od razu zdiagnozować i wyleczyć. Nieleczone zmiany w wyglądzie mogą doprowadzić do poważnych chorób rzutujących na zdrowiu pieska.

Czasami zwykłe drapanie może przerodzić się w wypadanie i matowienie sierści, a brzydki zapach z pyska może spowodować wypadanie zębów i powstawanie ropy na dziąsłach. Jeśli owczarek niemiecki nie ma możliwości ścierania w sposób naturalny swoich pazurów to należy pamiętać o ich regularnym podcinaniu, gdyż za długie pazury mogą być przyczyną wadliwego i bolesnego chodu. Uszy owczarka niemieckiego powinny być często kontrolowane ze względu na częste problemy z nieprawidłową wydzieliną powodującą stan zapalny oraz pewien rodzaj grzybicy.

 

Owczarek niemiecki to pies, któremu powinno się poświęcić trochę czasu na pielęgnację, gdyż każdy zabieg pielęgnacyjny przyniesie korzyści zarówno fizyczne, jak i psychiczne. 

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.