,
close

Czy owczarek niemiecki nadaje się do domu, w którym są dzieci?

 

Owczarek niemiecki to na ogół pies przyjaźnie nastawiony do ludzi, mimo iż jest zaliczany do rasy psów groźnych. Jego charakter jest bardzo wytrzymały i odporny na stres, jeśli "pokocha" swojego właściciela to będzie mu wierny do końca swoich dni, będzie przy nim i będzie go bronić.

 

Owczarki niemieckie to psy żyjące w stadach, dlatego przywiązują się do ludzi- swoich opiekunów, których traktują jak swoje stado. W stadzie są psy w różnym wieku, tak samo jak ich opiekunowie. Mając w domu szczeniaka owczarka niemieckiego należy od początku pokazać mu panujące zasady i hierarchię, tak aby już od samego początku znał swoje miejsce w stadzie. Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli w domu przebywają dzieci to pies musi wiedzieć, że dzieci są wyżej w hierarchii niż on sam. Dzięki stabilnej hierarchii psy dopasowują się do panujących reguł i wiedzą, że nie mogą zrobić krzywdy dzieciom. Jeśli pies jest dobrze ułożony to nie powinien zrobić krzywdy dziecku, a gdy będzie widzieć w dziecku swojego przyjaciela i kompana do wspólnych zabaw to nie dość, że nie będzie agresywny w stosunku do dziecka, to dodatkowo będzie je bronić przed potencjalnym zagrożeniem.

 

Wiadomo, że pies to jednak zwierzę, które ma swoje instynkty, zachowania, dlatego należy uczyć również dzieci, że nie wolno robić psom krzywdy, nie wolno ciągnąć za ogon, bić zabawkami, kopać. Dzieci nie zawsze rozumieją, że pies to nie zabawka, ale gdy rodzice wytłumaczą dziecku, że pies też odczuwa ból to będzie to korzystne zarówno dla psa, jak i dzieci. A większość dzieci uwielbia zabawy z owczarkami niemieckimi, nie wspominając już o szczeniakach. Odpowiednie podejście dorosłych będzie odgrywać kluczową rolę w nauce zabawy psa z dzieckiem i odwrotnie.

 

Owczarki niemieckie uwielbiają zabawy ze swoimi opiekunami i dziećmi. Potrafią się długo bawić i są chętne do nauki nowych zabaw i poleceń. 

 

 

 DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.