close

Owczarek niemiecki a zabawy z dziećmi

 

Owczarki niemieckie są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy, zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi.

 

Szczeniaki owczarka niemieckiego uwielbiają zabawy z dziećmi, gdyż wielkościowo są podobne. Niestety szczeniaki lubią na początku wszystko gryźć i to może niektóre dzieci odstraszyć, gdyż szczeniak okazując swoją radość może chcieć ugryźć np. koszulkę, nogawkę lub buta.

 

Jednak podczas zabaw owczarków i dzieci należy mieć wszystko pod kontrolą, gdyż owczarek niemiecki to pies duży i silny, nawet gdy nie chce zrobić komuś krzywdy to jednak z radości może wyrządzić dziecku krzywdę- np. skacząc z radości może dziecko przewrócić nie mając takiego zamiaru. Dotyczy to również osoby dorosłej.

 

Dzieci bardzo lubią zabawy z pieskami, najbardziej ze szczeniaczkami. Dzięki zabawom z psami dzieci uczą się dbania o zwierzę. Jest to również forma dogoterapii. Dotyk i zachowanie psa wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny dzieci.

 

Owczarki niemieckie to psy stadne, co oznacza, że uwielbiają przebywać w grupach. Jeśli już ktoś należy do ich grupy to dbają o jego bezpieczeństwo.

 

Ważną kwestią przy wychowaniu owczarka niemieckiego jest kontakt z dziećmi, gdyż wtedy owczarek niemiecki uczy się hierarchii i swojej pozycji w stadzie. Dzieci oraz opiekunowie są wtedy traktowani jako członek stada. A w każdym stadzie jest odpowiednio zbudowana hierarchia i każdy z członków zna swoje miejsce. Jeśli w rodzinie owczarka pojawia się dziecko to owczarek automatycznie powinien zająć miejsce pod dzieckiem.

Wymieniając w kolejności od najwyższego miejsca w hierarchii:

  1. Opiekun
  2. Dziecko opiekuna
  3. Dorosły owczarek niemiecki
  4. Szczenię owczarka niemieckiego

 

Już podczas zabawy z owczarkiem niemieckim należy nałożyć nacisk na zachowanie tej hierarchii, aby w przyszłości nie było żadnych problemów z wychowaniem owczarka niemieckiego.

 

 

 

 

Jak przygotować owczarka niemieckiego do jazdy samochodem?

 

Samochód to bardzo wygodna forma transportu. Większość osób, które posiadają zwierzęta, przewozi je samochodem. Psy, koty, świnki morskie oraz inne zwierzęta są w większości przypadków transportowane samochodem chociażby raz w życiu. Jednak jazda samochodem nie dla każdego zwierzaka jest taka przyjemna.

 

Owczarki niemieckie z reguły lubią jeździć samochodem, gdyż patrząc przez okno widzą nowe tereny, zwierzęta oraz czują nowe zapachy. Jazda samochodem dla większości psów to przygoda, prawie jak spacer.

 

Jak więc nauczyć owczarka niemieckiego do jazdy samochodem?

 

Po pierwsze należy zadbać o jego komfort psychiczny i fizyczny. Oswajanie z samochodem zaczynamy już od najmłodszych lat. Należy przyzwyczajać szczeniaki owczarka niemieckiego do auta poprzez wprowadzanie ich do wnętrza, danie czasu na obwąchanie wszystkiego. Drugim etapem po zapoznaniu się z wnętrzem samochodu jest włączenie silnika, tak aby szczenię oswoiło się z dźwiękiem, niekoniecznie naturalnym. Gdy owczarek niemiecki już się oswoi z wnętrzem i dźwiękami samochodu można go przewieźć na krótką trasę. Jeśli mu się spodoba to trasy stopniowo wydłużamy.

 

O czym należy pamiętać przewożąc owczarka niemieckiego samochodem?

 

Należy zadbać o bezpieczeństwo owczarka niemieckiego w aucie. Zarówno owczarek, jak i inne psy oraz zwierzęta powinien być przypięty do samochodu pasami bezpieczeństwa. Najlepiej byłoby gdyby owczarek był przewożony bez kagańca, zwłaszcza metalowego, tak aby nie zrobił sobie w trakcie jazdy krzywdy oraz nie wybił szyby kagańcem. Oprócz pasów bezpieczeństwa należy zadbać o odpowiednią siatkę odgradzającą, która zabezpieczy owczarka przed przechodzeniem na przód samochodu. Jest to bardzo istotne w przypadku wypadku. Siła hamowania jest tak duża, iż niezabezpieczony pies może wylecieć do przodu, skrzywdzić tym samym opiekuna, wybić przednią szybę i się zranić. Nawet niewielkie stłuczki samochodowe są bardzo niebezpieczne oraz groźne dla zdrowia i życia źle przewożonego psa.

 

Jak przygotować owczarka niemieckiego do jazdy samochodem?

 

Najlepiej byłoby gdyby przed podróżą owczarek niemiecki nie jadł za wiele, gdyż najedzony owczarek może mieć w trakcie jazdy problemy żołądkowo-jelitowe, które mogą skutkować wymiotami lub biegunką. Za dużo picia przed dłuższą jazdą również nie jest wskazane, gdyż wtedy może wystąpić problem z pęcherzem moczowym i częstym sikaniem.

 

Posiadamy mocne i odporne siatki odgradzające do samochodu w celu zabezpieczenia przewożonego psa. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem to prosimy o kontakt.

 

 

fb g+ youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

prestigepro@interia.pl

 

 

Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.

Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.

Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć- napisz do mnie.