,
close

Pasy bezpieczeństwa dla psów- chroń nie tylko swoich pasażerów, ale także psa. 

 

Większość hodowców i właścicieli psów nieraz spotkała się z sytuacją, w której konieczne było pojechanie gdzieś z psem- czy to do weterynarza czy na wystawę lub choćby na wycieczkę z rodziną. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się z psem i pasażerami podczas wypadku. Jest wiele osób, które nie myślą o konsekwencjach niezabezpieczenia psa w samochodzie.

 

Należy sobie wyobrazić sytuację, gdy przewozimy psa bez żadnego zabezpieczenia na tylnym siedzeniu i nagle kierowca zmuszony jest gwałtownie zahamować- co dzieje się wtedy z psem?

 

Pies oczywiście z powodu gwałtownego hamowania leci do przodu z dużą siłą, a im większy pies- tym ta siła jest mocniejsza i jego uderzenie jest silniejsze. Można sobie więc wyobrazić co się stanie jeśli pies podczas gwałtownego hamowania poleci na przód samochodu.

 

Jakie będą konsekwencje?

Prawdopodobnie przednia szyba pęknie i pies wypadnie z dużą siłą z samochodu. Może się to dla niego skończyć bardzo źle. W najlepszym przypadku na złamaniach, a w gorszym do odniesienia poważnych obrażeń wewnętrznych prowadzących często do śmierci psa. Nie tylko pies jest zagrożony w takiej sytuacji.

 

Co może się jeszcze wydarzyć?

Jeśli taki pies podczas hamowania uderzy przykładowo kierowcę lub pasażera w tył głowy to może być to śmiertelne uderzenie. Wiele osób być może nie zdaje sobie sprawy z siły tego uderzenia, a naprawdę jest to mocne uderzenie. Pies podczas gwałtownego hamowania może zabić człowieka, który siedział przed nim i należy o tym pamiętać oraz zdać sobie sprawę z tego. Niezabezpieczenie psa podczas podróży to ryzyko i narażenie siebie, pasażerów oraz czworonoga na utratę zdrowia bądź życia.

 

Bardzo ważnym aspektem jest, żeby do takich sytuacji nie dopuścić i odpowiednio zabezpieczyć psa.

 

Jak zabezpieczyć psa podczas podróży?

Do zabezpieczenia naszego czworonoga idealnie nadają się specjalne pasy bezpieczeństwa / szelki samochodowe do przewożenia. W takich pasach i szelkach pies może spokojnie i bezpiecznie siedzieć na tylnej kanapie nie stwarzając dla siebie i innych zagrożenia.

 

Jeżdżąc z psem na wycieczki należy zadbać o bezpieczną jazdę. Co oznacza bezpieczna jazda?

Jazda bezpieczna to:

 • stosowanie się do przepisów ruchu drogowego
 • jazda sprawnym samochodem
 • jazda z zapiętymi pasami – dotyczy to ludzi i psów

 

Na czym polega przewożenie psa z zapiętymi pasami?

Psu przed wejściem do samochodu należy założyć specjalne pasy / szelki obejmujące jego klatkę piersiową ze specjalnym uchwytem, do którego mocuje się za pomocą solidnego karabińczyka specjalny pas, który to następnie wpinany jest do zapięcia pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

 

Pies dzięki temu ma możliwość swobodnego ruchu w aucie oraz nie jest ograniczony kratami, jednocześnie jazda w pasach bezpieczeństwa jest dla psa bezpieczna, gdyż siedząc na tylnym siedzeniu samochodu pies może sobie patrzeć przez okno i oglądać okolicę.  Taka jazda sprawia psu wielką przyjemność, ponieważ widzi on nowe tereny i zachowania innych osób bądź zwierząt na drogach i chodnikach.

 

Zalety pasów bezpieczeństwa:

 • pies nie jest ograniczony ruchowo
 • pies jest zabezpieczony w trakcie jazdy
 • pies może swobodnie siedzieć i oglądać okolice
 • pasy nie ściskają psa
 • psy nie kojarzą pasów z czymś uciskającym i sprawiającym ból
 • podczas wypadku pies nie uderza w przednią szybę
 • montaż pasów jest bardzo łatwy, zarówno na psie jak i w samochodzie

Wady pasów bezpieczeństwa:

 • cena- dobre pasy bezpieczeństwa są drogie
 • psy przejawiające agresję w stosunku do innych psów podczas jazdy mogą zacząć rzucać się do szyby widząc inne psy rozpraszając swoim zachowaniem kierowcę

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.