,
close

Pandemia- 10 porad jak zadbać o psa

 

1. Zapas karmy- po wprowadzeniu przez rząd ograniczeń i limitów w sklepach warto zrobić zapas karmy dla psa, aby później nie okazało się, że nie mamy nic do jedzenia dla psa. Jeśli nie mamy możliwości zakupu karmy w sklepie stacjonarnym można zamówić ją u dystrybutora lub w sklepie internetowym.

 

2. Zapewnienie wyprowadzania psa w trakcie kwarantanny- osoba będąca na kwarantannie nie może opuszczać domu. Posiadanie psa to obowiązki więc warto pomyśleć i zapewnić psu możliwość wyjścia na spacer w trakcie kwarantanny z inną osobą.

 

3. Planowanie spacerów- #zostańwdomu, a jeśli trzeba wyjść z psem w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych warto najpierw zaplanować trasę, tak aby pies nie miał możliwości kontaktu z innymi psami i osobami. Należy trzymać dystans od innych i w miarę szybko wrócić do domu. Ważne jest również zaplanowanie odpowiednich godzin przeznaczonych na wyjście z psem.

 

4. Mycie łap i nosa- należy pamiętać, żeby po spacerze koniecznie umyć psu łapy i pysk- w szczególności nos, gdyż tam mogą znajdować się różne wirusy, bakterie i pasożyty, z którymi pies mógł mieć styczność w trakcie spaceru i obwąchiwania terenu.

 

5. Zapewnienie aktywności- pies, który nie wychodzi z domu zaczyna się nudzić, a to może negatywnie wpłynąć na jego psychikę i zachowanie, dlatego powinno się mu zapewnić rozrywkę fizyczną i psychiczną- czytaj "Koronawirus- jak nie pozwolić psu zwariować w 4 ścianach"

 

6. Wizyty u weterynarza tylko w pilnych przypadkach- jeśli już przytrafi się sytuacja, że pies będzie się bardzo źle czuć i może to zagrażać jego zdrowiu lub życiu to należy najpierw zadzwonić do przychodni weterynaryjnej i ustalić konkretny termin i godzinę przyjęcia. Na wizytę u weterynarza należy osłonić twarz lub ubrać maseczkę i rękawiczki, tak aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i lekarzowi. Zabiegi i wizyty nie wymagające pilnej interwencji należy przełożyć na inny termin po konsultacji z weterynarzem.

 

7. Czyste miski- podczas kwarantanny powinno się zadbać nie tylko o członków rodziny, ale także o bezpieczeństwo i komfort psa. Psie miski powinny być zawsze czyste, aby ewentualne wirusy i bakterie się nie namnażały, a pasożyty nie przedostawały do układu pokarmowego psa. W psiej misce obowiązkowo powinna być zawsze czysta woda, dlatego warto wymieniać ją kilka razy w ciągu dnia.

 

8. Mycie rąk przed i po kontakcie z psem oraz zakładanie maseczki w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa- cząstki wirusa mogą pozostawać na psiej sierści przez pewien okres czasu, dlatego jeśli osoba jest zarażona to przed kontaktem z psem powinna umyć ręce, aby nie przenieść cząstek wirusa na sierść psa, natomiast po kontakcie z psem powinna również umyć ręce, aby nie przenieść na siebie cząstek wirusa, bakterii lub pasożytów, które zostały na psiej sierści po kontakcie z inną osobą, zwierzęciem lub przedmiotem.

 

9. Zakładanie psu maski- gdy pies ma potwierdzoną przez weterynarza chorobę zakaźną, która może przenieść się na człowieka to warto zakładać psu maseczkę, by podczas kichania nie rozsiewał zarazków. Rzadko który pies pozwoli sobie na założenie i chodzenie w maseczce, ale zawsze warto spróbować.

 

10. Wietrzenie mieszkania- psy i ludzie wydzielają różne zapachy, a w okresie pandemii ważnym aspektem jest częste wietrzenie mieszkania w celu wymiany powietrza. W przewietrzonym mieszkaniu czuje się lepiej zarówno człowiek, jak i pies, który dzięki temu może poczuć różne zapachy z zewnątrz. Dla psa to również pewnego rodzaju „klimatyzacja”, zwłaszcza dla takiego z długą sierścią.DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.