close

Owczarek niemiecki z dziećmi

 

Owczarki niemieckie są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi i uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy, zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi.

 

Szczeniaki owczarka niemieckiego uwielbiają zabawy z dziećmi, gdyż wielkościowo są podobne. Niestety szczeniaki lubią na początku wszystko gryźć i to może niektóre dzieci odstraszyć, gdyż szczeniak okazując swoją radość może chcieć ugryźć np. koszulkę, nogawkę lub buta.

 

Jednak podczas zabaw owczarków i dzieci należy mieć wszystko pod kontrolą, gdyż owczarek niemiecki to pies duży i silny, nawet gdy nie chce zrobić komuś krzywdy to jednak z radości może wyrządzić dziecku krzywdę- np. skacząc z radości może dziecko przewrócić nie mając takiego zamiaru. Dotyczy to również osoby dorosłej.

 

Dzieci bardzo lubią zabawy z pieskami, najbardziej ze szczeniaczkami. Dzięki zabawom z psami dzieci uczą się dbania o zwierzę. Jest to również forma dogoterapii. Dotyk i zachowanie psa wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny dzieci.

 

Owczarki niemieckie to psy stadne, co oznacza, że uwielbiają przebywać w grupach. Jeśli już ktoś należy do ich grupy to dbają o jego bezpieczeństwo.

 

Ważną kwestią przy wychowaniu owczarka niemieckiego jest kontakt z dziećmi, gdyż wtedy owczarek niemiecki uczy się hierarchii i swojej pozycji w stadzie. Dzieci oraz opiekunowie są wtedy traktowani jako członek stada. A w każdym stadzie jest odpowiednio zbudowana hierarchia i każdy z członków zna swoje miejsce. Jeśli w rodzinie owczarka pojawia się dziecko to owczarek automatycznie powinien zająć miejsce pod dzieckiem.

 

Wymieniając w kolejności od najwyższego miejsca w hierarchii:

  1. Opiekun
  2. Dziecko opiekuna
  3. Dorosły owczarek niemiecki
  4. Szczenię owczarka niemieckiego

 

Już podczas zabawy z owczarkiem niemieckim należy nałożyć nacisk na zachowanie tej hierarchii, aby w przyszłości nie było żadnych problemów z wychowaniem owczarka niemieckiego.

 

 

 

 DODAJ KOMENTARZ

fb g+ youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

prestigepro@interia.pl

 

 

Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.

Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.

Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć- napisz do mnie.