,
close

CZY OWCZAREK NIEMIECKI NADAJE SIĘ DO ŻYCIA PRZY BUDZIE NA ŁAŃCUCHU?

 

Odpowiedź jest oczywista- żaden pies nie nadaje się do życia przy budzie na łańcuchu. Nie ważna jest rasa, wiek czy płeć- przywiązanie psa łańcuchem do budy to dla niego tortury. Żaden psiak nie zasługuje na takie traktowanie. 

 

Owczarki niemieckie są psami bardzo aktywnymi, potrzebującymi ruchu i dużej przestrzeni. Owszem nadają się do spania w budzie, ale nigdy nie mogą być do niej przywiązanie łańcuchu. Buda dla psa jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich psów, które przebywają cały czas poza domem. Osoba, która zdecyduje się na zakup owczarka niemieckiego powinna przemyśleć gdzie będzie jego stałe miejsce- w domu czy w budzie na podwórku? 

 

OWCZAREK NIEMIECKI W DOMU

 

Dom dla owczarka niemieckiego to tak naprawdę większa buda, w której przebywają i żyją wszyscy domownicy, a jeśli dodatkowo dom jest przestronny i duży to owczarek niemiecki czuje się w nim dobrze, gdyż ma swoją przestrzeń do ruchu i praktycznie ciągle jest blisko swojego "stada"-którym są członkowie rodziny. Gdy chce wyjść na pole w celu załatwienia swoich potrzeb lub po prostu pobiegać to zawsze może być wyprowadzony na spacer lub wypuszczony na podwórko. Poza tym, mimo iż owczarki niemieckie są dużymi i silnymi psami, coraz częściej można je spotkać na kanapie lub w łóżku- wszystko zależy od właściciela- czy pozwoli owczarkowi wejść na kanapę i do łóżka? czy też nie? A jak wiadomo kanapa i łóżko są bardzo wygodne nie tylko dla człowieka, ale także dla psa.

Należy jednak pamiętać, żeby uświadomić owczarka od najmłodszych lat, że te miejsca są własnością opiekuna i dopiero gdy on pozwoli to pies może się tam położyć. Jest to bardzo istotne, gdyż jeśli ten etap zostanie pominięty i pies będzie wchodzić na łóżko bądź kanapę bez pozwolenia i wiedzy opiekuna to może on zacząć traktować to miejsce jako swoje legowisko, do którego nie wypuści nikogo innego i będzie przejawiać objawy agresji typu warczenie. 

 

OWCZAREK NIEMIECKI W BUDZIE

 

Buda dla owczarka niemieckiego to dobre rozwiązanie jeśli właściciel zdecyduje się na trzymanie psa cały czas na podwórku.

Każdy właściciel powinien pamiętać o zasadzie: JEDEN PIES = JEDNA BUDA. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pieski wychowywały się razem od wieku szczenięcego. W takiej sytuacji mogą być trzymane w jednej dużej budzie. Aby owczarkom dobrze się żyło i mieszkało to należy zadbać o wybór odpowiedniej budy.

 

JAKA BUDA DLA OWCZARKA NIEMIECKIEGO?

Buda powinna: 

  • Być dostosowana do wielkości dorosłego psa- pies powinien do niej wchodzić bez nienaturalnego wyginania ciała i się w niej zmieścić w całości, a dodatkowo mieć jeszcze trochę wolnej przestrzeni
  • Być dostosowana do panujących warunków atmosferycznych- zimą powinna być dobrze ocieplona a latem powinna zapewniać cień i być przewiewna, tak aby podczas upałów pies nie czuł się jak w piekarniku
  • Mieć dobra izolację zarówno przed zimnem, jak i wilgocią
  • Mieć zaizolowane podłoże od gruntu i ciepłe ściany
  • Mieć wygodne i miękkie posłanie/ podłogę
  • Mieć dobrze przymocowany, nieprzemakalny dach, ew. z możliwością jego otwierania- jest to przydatne gdy suka ma się oszczenić (celem doglądania miotu)
  • Być wykonana najlepiej z naturalnych i nieszkodliwych materiałów (np. drewno)

 

Owczarek niemiecki będzie szczęśliwy, gdy będzie mieć wygodne miejsce do zamieszkania i kochających właścicieli. Obojętnie czy będzie to dom czy buda- zawsze najważniejsze jest dobre traktowania i dbanie o dobro psa. 

 DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.