,
close

Po czym poznać dobrą hodowlę?

 

Kupując psa, czy to owczarka niemieckiego czy psa innej rasy, należy zwrócić  uwagę na wybór odpowiedniej hodowli, tak aby mieć pewność, że pies jest dobrze traktowany, odżywiany i hodowany w odpowiednich warunkach. Wiedząc, że hodowca dba o swoje wszystkie zwierzęta można mieć pewność, że pies, który jest sprzedawany był od narodzin szczęśliwy i w przyszłości będzie go można łatwo socjalizować. 

 

Czym więc charakteryzuje się dobra hodowla?

 

Dobrą hodowlę poznamy po:

  • Doświadczonym hodowcy, który dokłada wszelkich starań, aby zapewnić psom odpowiednie warunki życia i możliwość aktywnego spędzania czasu
  • Hodowcy, który dba o zdrowie swoich psów i ich przestrzeń do swobodnego poruszania się
  • Hodowcy, który dba o odpowiednio zróżnicowane i dobrane do wieku i masy ciała psa pożywienie, pory karmienia i witaminy
  • Hodowcy, który dba o stały dostęp do świeżej wody
  • Hodowcy, po którym widać już na pierwszy rzut oka, że kocha swoje psy i chce dla nich jak najlepiej
  • Hodowcy, który interesuje się gdzie pies z jego hodowli trafi po sprzedaży i dba o wybór odpowiedniego dla psa nowego domu

 

Przed zakupem psa....

....należy obejrzeć hodowlę i zwrócić uwagę na warunki, w których żyją psy oraz porozmawiać z hodowcą, aby mieć pogląd i rozeznanie.

 

Zakup psa podczas wystawy psów rasowych

Zdarzają się osoby, które kupują psy np. podczas wystaw psów rasowych- trzymane w kojcach lub bagażnikach samochodowych- hodowcy zapewniają podczas sprzedaży, że pieski żyły w odpowiednich warunkach i były dobrze traktowane- ale czy takie zapewnienia wystarczą i są prawdziwe? Nigdy kupujący nie będzie mieć pewności jeśli nie zobaczy na własne oczy jakie były warunki.

 

Inną sytuacją jest, gdy kupujący dogaduje się ze sprzedającym odnośnie odbioru wybranego pieska podczas wystawy w określonym terminie.

Na pewno dobrze jest przed zakupem psa zasięgnąć opinii o danej hodowli, czy to od osób, które kupowały już pieski z danej hodowli czy choćby z opinii wystawianych w Internecie. Można również zadzwonić do Związku Kynologicznego i zapytać o daną hodowlę.

 

Przyjeżdżając do hodowli po pieska zazwyczaj od razu widać czy pieski mają dobre warunki i czują się dobrze. Szczeniak szczęśliwy i dobrze socjalizowany to piesek, który na widok obcej osoby chętnie ją obwąchuje, nie boi się, merda ogonkiem i jest zainteresowany całą sytuacją. Po takim zachowaniu szczeniaka można odczuć w głębi serca, że hodowla jest godna polecenia i warto z takiej hodowli kupić pieska.

 

Należy również pamiętać, że prawdziwa hodowla owczarków niemieckich to hodowla zarejestrowana w Związku Kynologicznym bądź w Klubie Owczarka Związku Kynologicznego. W takiej hodowli wszystkie psy są rasowe, zarejestrowane i posiadają rodowody, w których zawarte są informacje dotyczące drzewa genealogicznego oraz wpisy takie jak reproduktor lub suka hodowlana. Pieski z zarejestrowanej hodowli posiadają również książeczki zdrowia, w których powinny być zawarte informacje dotyczące aktualnych i przeprowadzonych szczepieniach oraz odrobaczeniach. Każdy piesek z takiej hodowli posiada także tatuaż z odpowiednim numerem- zazwyczaj na wewnętrznej stronie ucha. Dość często spotyka się również w hodowli pieski, które oprócz tatuażu mają dodatkowo chipy identyfikacyjne. Niektórzy hodowcy podczas sprzedaży dają również psiakom wyprawki.

 DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.