,
close

Covid-19- dezynfekcja ulic, chodników i otoczenia zagrożeniem dla psów i kotów?

 

Podczas epidemii spowodowanej koronawirusem w niektórych miejscowościach specjalne służby zajmują się dezynfekcją ulic, chodników, klatek schodowych i wszystkich innych miejsc, w których zbierało się dużo osób. Osoby, które zajmują się dezynfekcją są ubrane w szczelne kombinezony, specjalne maski i rękawiczki. Dezynfekcja odbywa się zazwyczaj wieczorem lub w nocy i polega na opryskiwaniu wszystkiego specjalną wodą wysoko ozonowaną, która po kilku minutach rozkłada się do czystego tlenu.

 

Władze miast informują, iż środki stosowane do dezynfekcji ulic są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Jednak należy pamiętać, aby stosować się do zaleceń rządu i zostawać w domu, a jeśli istnieje już potrzeba wyjścia z psem na spacer w celu załatwienia jego potrzeb fizjologicznych to warto wybrać się w ustronne miejsce, tak aby nie stanąć na trasie, która ma być lub była dezynfekowana.

 

Pies powinien być wyprowadzany na smyczy, tak aby można było go mieć pod kontrolą i nie istniało prawdopodobieństwo kontaktu z innym zwierzęciem lub osobą. Po powrocie do domu powinno się umyć psu wszystkie łapy i pysk. Zapewni to bezpieczeństwo nie tylko psu, ale i domownikom.

 

W sytuacji gdyby pies jednak wykazywał po spacerze dziwne zachowanie to warto go poobserwować, gdyż jego zachowanie może być spowodowane różnymi czynnikami, niekoniecznie dezynfekcją, która jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt.DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.