,
close

30.06.2019 Upał, upał i jeszcze raz upał :)

 30.06.2019

Upał, upał i jeszcze raz upał smiley

 

Upalne dni nadal trwają- wszyscy szukają schronienia przed upałami- czy to ludzie czy zwierzęta- każdy chce się w jakiś sposób ochłodzić. Przebywanie długo na słońcu i „w gorącym” powietrzu jest bardzo męczące i może nawet zagrażać zdrowiu lub życiu jeśli odpowiednio nie zadbamy o nawodnienie i cień.

 

Pieskom ciężko jest wytrzymać w tak gorące dni, gdyż mają długą sierść i nie mają zbyt wielu możliwości ochłodzenia się samodzielnie. Aleks w tak upalne dni odpoczywa w cieniu i w miejscach, w których robią się przeciągi. Najczęściej leży pod drzwiami łazienki, gdyż od łazienki jest mu chłodniej, ponieważ kafelki położone na podłodze są zazwyczaj zimne.

 

Mimo tych upałów Aleks lubi spędzać czas na polu, jednak szuka miejsc zacienionych, tak aby słońce go za bardzo nie ogrzewało. Lubi położyć się na trawie pod drzewem w cieniu z językiem na wierzchu, dzięki czemu schładza się samodzielnie. Lubi też maczać pysk w wodzie, a jeśli jest taka możliwość to lubi wejść w całości do wody- to przynosi mu ulgę. Czasami puszczamy wodę z węża ogrodowego i pryskamy wodą Aleksa- on bardzo to lubi i świetnie się przy tym bawi, a jednocześnie woda przynosi mu ulgę.

 

Aleks ma zawsze kilka misek ze świeżą wodą na podwórku, tak aby w każdej chwili mógł się napić świeżej wody.

 

W tak upalne dni świeża woda jest bardzo ważna, dlatego wszyscy właściciele psów powinni zadbać o odpowiednią ilość wody dla swoich piesków.

 

A jak wasze pieski znoszą upały? Wolą przebywać w domu czy jednak wyjść na pole?

 

Poprzedni wpis: 01.07.2019 Dzień Psa

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

DODANE: 01-07-2019
Lena
Upały są bardzo męczące dla psów, pamiętajmy o wodzie bo to chyba najważniejsze. Nigdy też nie zostawiajmy psa w samochodzie podczas upałów.

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.