,
close

28.02.2019 Zmiana zachowania w stosunku do obcych

28.02.2019

 

Pogoda już coraz lepsza, więcej słońca, mniej mrozu. Dziś trochę wiało, ale słoneczko zachęcało do zabaw na podwórku. Aleks z zadowoleniem bawił się z drugim pieskiem, gonił po podwórku, droczyli się wspólnie. W zachowaniu Aleksa widać już pewną zmianę- bardziej pilnuje swojego terytorium i coraz bardziej szczeka na nieznajomych. Z jednej strony dobrze, gdyż nikt obcy nie wejdzie na podwórko, ale z drugiej strony nie byłoby dobrze gdyby stał się bardzo agresywny. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, w której ktoś obcy bez przeczytania informacji o „pilnującym psie” wejdzie na podwórko- a wtedy byłoby nieciekawie. Zawsze informujemy listonosza lub kuriera żeby wchodził na podwórko dopiero po naszym wyraźnym sygnale.

 

Owczarki niemieckie to psy stróżujące i obronne, ale nie powinny być agresywne, gdyż może to negatywnie wpłynąć na ich wizerunek. Warto o tym pamiętać. Czasem zdarzają się osoby, które są dumne z tego, że ich pies jest bardzo agresywny, ale chyba nie do końca zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie taki agresywny pies ze sobą niesie.

Poprzedni wpis: 02.03.2019 Oglądanie tv

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.