,
close

10.11.2017 Dlaczego piesek z hodowli a nie ze schroniska

 

Zanim zdecydowaliśmy się na zakup pieska z hodowli braliśmy pod uwagę wzięcie pieska ze schroniska, jednak w okresie, w którym szukaliśmy nie było prawie żadnych szczeniaczków psów dużych ras typu owczarek niemiecki. Większość piesków w schronisku była starsza, niektóre pieski były schorowane, wymagające opieki. Wszystkie natomiast były tak fajne, że chciałoby się każdego wziąć do domu, jednak podczas podejmowania takiej decyzji trzeba wziąć pod uwagę różne aspekty oraz warunki panujące w domu.

 

W naszym domu mamy troje małych dzieci, a pies który jest starszy ma już swoje nawyki i ustawioną w głowie hierarchię. Wychodzimy z założenia, że przy małych dzieciach lepiej sprawdzi się szczeniak, który już od młodości będzie znał odpowiednią hierarchię- nad nim będą dzieci. Starsze psy nie zawsze to rozumieją i potrafią się dostosować do nowych warunków. Dzieci również  szybko łapią różnego rodzaju infekcje więc chory piesek nie byłby dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji.

 

Głównym powodem przemawiającym za wzięciem szczeniaka z hodowli były właśnie dzieci i ich bezpieczeństwo.

 

Szukając odpowiedniego pieska spotkałyśmy się z opinią, iż szczeniaki w schronisku są zazwyczaj niewiadomego pochodzenia i m.in. szczeniak z wyglądu przypominający np. labradora może być skrzyżowaniem labradora z agresywną rasą typu np. amstaff, doberman, rottweiler i na pierwszy rzut oka jest ok., ale w psychice może pojawić się za jakiś czas element agresji. Niestety nie jest to nigdzie udowodnione i udokumentowane, ale logicznie myśląc….

 

W każdym bądź razie pieski ze schroniska też zasługują na odpowiedni dom i warunki do życia.

Poprzedni wpis: 15.11.2017 Narodziny Aleksa

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.