,
close

06.05.2019 Poza wojownika

06.05.2019

 

Poza wojownika

 

Owczarki niemieckie to psy silne i odważne, nie boją się spotkań z innymi zwierzętami, a wręcz są ciekawskie. Pilnując swojego domu i ogrodu nie wpuszczą obcej osoby, a tym bardziej obcego psa czy innego zwierzęcia na swój teren.

 

Aleks bardzo chętnie pilnuje ogrodu, gdy ktoś się zbliża to szybko podbiega do bramki, patrzy czy idzie gdzieś w okolicy pies lub kot- zdarza się, że widzi inne zwierzę typu jeż lub dzik. Gdy nie chce żeby obcy pies podszedł do bramki to bardzo głośno szczeka i przyjmuje „pozę wojownika” czyli jego sierść na grzbiecie unosi się wysoko a on sam staje jakby na prosto, tak by pokazać jaki jest duży i udowodnić, że przeciwnik nie ma z nim szans. Już samym wyglądem chce odstraszyć obce zwierzę. W momencie, gdy obcy pies podchodzi do bramki Aleks próbuje przecisnąć pysk przez przęsła bramy i zaczyna warczeć wrogo (jeśli chodzi o obronę swojego terytorium) lub szczekać przyjaźnie (jeśli rozpoznaje psa, z którym chciałby się bawić). 

 

Owczarki niemieckie chyba bardzo często przyjmują takie pozy myśląc, że w ten sposób odstraszą inne zwierzę i czują się przez to bardziej pewne siebie.

 

Czy wasz owczarek niemiecki również przyjmuje taką pozę?

Poprzedni wpis: 10.05.2019 Aleks jedzie na przejażdżkę

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.