,
close

02.09.2019 Podsumowanie weekendu

 

Podsumowanie weekendu (31.08.2019 r. -01.09.2019 r.)

 

Ten weekend to ostatni weekend wakacji. Pogoda była świetna, słońce świeciło i było bardzo ciepło. Jako że to ostatni weekend wakacji z ładną pogodą to trzeba było to wykorzystać.

Aleks spędził go aktywnie na spacerowaniu i poznawaniu nowych terenów.

 

Spacery sprawiają mu dużo radości, a węszenie bardzo go wciąga. Cały czas idzie z nosem przy ziemi, od czasu do czasu przy ciekawszych obiektach oznaczając je. Jest bardzo zainteresowany wszystkim co napotka na swojej drodze. Gdy słyszy piski lecących ptaków zerka do góry. Na początku spaceru, gdy zobaczy innego psa to zaczyna szczekać, ale po godzinie spaceru i kilku psach po drodze zaczyna mu to być obojętne.

 

Nasz sobotni spacer rozpoczęliśmy przejściem przez pola do ogródków działkowych. Na polach trawa jest tak wysoka, że nas nie widać. Jest to też niebezpieczne, ponieważ w okolicy pojawiły się dziki i trzeba uważać i dobrze się rozglądać. Wchodząc na ogrody działkowe jesteśmy bezpieczni, gdyż tam dziki raczej nie wchodzą, ponieważ wszystko jest ogrodzone kratką. Na ogrodach działkowych chodziliśmy różnymi ścieżkami podziwiając piękne kwiaty i zadbane ogródki.

 

Idąc dalej spotkaliśmy na naszej trasie pasącego się konia. Teren konia jest ogrodzony elektrycznym pastuchem, więc nie mogliśmy się bardziej do niego zbliżyć. Aleks patrzył na konia z zaciekawieniem, ale nie szczekał i nie bał się go. Niedaleko konia zrobiliśmy sobie przerwę na picie wody i odpoczynek w cieniu.

 

Aleks jest bardzo wytrzymałym psem- zresztą chyba jak każdy owczarek niemiecki. Nasze poprzednie owczarki niemieckie również uwielbiały spacerki i nawet, gdy były zmęczone to po chwili odpoczynku na słowo „spacerek” od razu wstawały i były gotowe do wyjścia.

 

Po powrocie do domu Aleks był zmęczony, ale szczęśliwy. Wypił kolejną porcję wody, poszedł na swoje legowisko i zasnął.

 

Niedziela była upalna i Aleks wolał ten czas spędzać w cieniu na ogrodzie. Gdy przychodził do domu to kładł się na swoim ulubionym miejscu w łazience na płytkach.

 

A jak Wy spędziliście ostatni weekend wakacji?

 

 

Owczarek niemiecki spotkanie z koniem

Poprzedni wpis: 07.10.2019 Jesienne porządki

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.