,
close

01.07.2019 Dzień Psa

1 lipca- Światowy Dzień Psa

 

Dnia 1 lipca obchodzimy dzień psa. Warto zatem tego dnia poświęcić więcej uwagi swoim pieskom, zarówno owczarkom jak i pieskom innych ras. 

W tym dniu zwróćmy szczególną uwagę na pieski, które są w schroniskach i nie mają swoich właścicieli oraz pomyślmy o pieskach, których już z nami nie ma. 

 

Dobrym i ciekawym pomysłem jest zapalenie świeczki przy zdjęciu naszego zmarłego pupila lub odwiedzenie cmentarza dla zwierząt. W ten sposób można uczcić jego pamięć, a jest to istotne, gdyż pies był naszym wiernym przyjacielem, z którym spędzaliśmy dużo czasu. 

 

Pieski w schroniskach też powinny być w naszych myślach, gdyż one też potrzebują dużo miłości i czułości. Dnia 1 lipca dobrym pomysłem byłaby wizyta w schronisku i zaniesienie przebywającym tam pieskom suchej karmy, koców i akcesoriów do pielęgnacji, tak aby też poczuły, że ten dzień jest dla nich wyjątkowy. Może akurat tego dnia znajdą nowego właściciela, który będzie je szanować i się nimi opiekować? Każdy piesek marzy o tym, aby mieć swojego opiekuna, któremu będzie wiernie towarzyszyć przez całe życie.

 

Dzień Psa jest stosunkowo nowym świętem obchodzonym od 2007 roku przez wszystkich fanów i właścicieli psów. Pomysłodawcą tego święta jest czasopismo „Przyjaciel Pies” . 

 

A dlaczego akurat obchodzimy to święto dnia 1 lipca?

Dzień ten kojarzy nam się z zakończeniem roku szkolnego i z początkiem wakacji- a jak wakacje się zaczynają to zaczynają się również urlopy i wyjazdy za granicę. Wyjeżdżając za granicę na dłuższy urlop nie każda rodzina ma możliwość zostawienia psa pod opieką innej osoby i niestety dużo osób decyduje się na opuszczenie psa i zostawienie go (w najlepszym przypadku) w schronisku. Osoby, które nie były zżyte ze swoim psem często wywożą psy gdzieś daleko od domu i zostawiają je na pastwę losu. Psy te są później łapane i przewożone do schroniska dla psów. 

 

Dzień 1 lipca jest dniem symbolicznym mającym zwrócić szczególną uwagę na bezdomne, opuszczone psy.

 

Ale czy na dobre traktowanie pieski zasługują tylko tego dnia?

Oczywiście, że nie tylko dnia 1 lipca, ale przez cały czas. Pies to nie tylko przyjaciel człowieka, ale także towarzysz, obrońca i terapeuta. 

Poprzedni wpis: 20.08.2019 "2 urodziny Aleksa"

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 
 

PARTNERZY BLOGA

 


 
 

Karmy i akcesoria dla psów na Ceneo.plKarmy i akcesoria dla psów na Ceneo.pl

Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.  Nasze porady nie mogą zastąpić wizyty u specjalisty.
Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.