close

01.04.2019 Marcowe podsumowanie pogody

01.04.2019

Marcowa pogoda obfitowała w wiatry i deszcze. Bardzo często pojawiały się silne chłodne wiatry. Zazwyczaj nocami nadchodziły "wietrzne" nawałnice, które powodowały wiele zniszczeń- zniszczone dachy, przewalone drzewa, poprzewracane meble ogrodowe. 

 

W tym okresie można było zauważyć różne zachowania zwierząt. Nie wiadomo co czuły w tym czasie bezdomne zwierzęta, gdzie się schowały, czy przeżyły? 

 

Po Aleksie było widać, że robi się niespokojny, zwłaszcza słysząc szum wiatru za oknem i typowe dla tej pogody trzaski. Widać było po nim, że jest trochę zdezorientowany całą sytuacją. Wchodził do swojej klatki, po czym po 5 minutach wychodził. Nie mógł sobie znaleźć miejsca, krążył i krążył, aż w końcu położył się na łóżku, w którym czuł się bezpiecznie i mógł zasnąć. 

 

W taką pogodę ważne jest wsparcie dla pieska, który boi się różnego rodzaju dziwnych dźwięków, które wydają się być dla niego niebezpieczne. Należy zapewnić mu pewnego rodzaju bezpieczeństwo, żeby nie czuł się zagrożony. Zdarzały się przypadki (zwłaszcza w noc sylwestrową), że pieski umierały na zawał, gdyż były aż tak wystraszone hukiem, ze ich serduszka nie wytrzymywały. 

 

Czy Wasze psiaki boją się takiej wietrznej pogody? 

Kolejne wpisy:DODAJ KOMENTARZ

fb youtube mail

DANE FIRMY:

adres

Adres:

43-600 Jaworzno

telefon

Telefon:

790790603

mail

E-mail:

owczarkoweczterylapy@gmail.com

 

 

 

Zdjęcia oraz teksty zamieszczane na stronie www.owczarekniemiecki-rasa.pl są mojego autorstwa.
Ich rozpowszechnianie i udostępnianie bez mojej wiedzy narusza prawa autorskie.
Jeśli chcesz skorzystać ze zdjęć i tekstów- napisz do mnie.